top of page

PODBITKA

Czym właściwie ona jest?

20210923105527-27c0c68c-me.jpg

KRÓTKO I NA TEMAT

Drewniana podbitka to innymi słowy profilowane deski, zazwyczaj świerkowe. Wykończymy nimi od dołu tzw. okap budynku, ale nie tylko. Naturalnym zastosowaniem jest również główna część elewacji, dzięki czemu przy stosunkowo niedużych nakładach finansowych (w porównaniu do np. gatunków egzotycznych), otrzymujemy drewniane deski elewacyjne. Rozwiązanie na elegancką elewację domu — pasującą zarówno do tradycyjnej architektury, jak i bardzo nowoczesnych form. Drewno z założenia świetnie współgra z metalem i szkłem, a świerk od zawsze cieszy się dużym powodzeniem jako materiał budowlany. Nie bez powodu oczywiście!

Fotografie i opisy produktów umieszczone na stronie są własnością ©JAF Polska.

20210923105624-345b9ddd-me.jpg

CZY IMPREGNOWAĆ ? 

Drewno świerkowe z łatwością poddaje się impregnacji oraz barwieniu. Jego gęstość powoduje, że jest stosunkowo lekkie, a co za tym idzie — wygodne w obróbce. Szybko schnie, dobrze znosi kleje, lazury i lakierobejce. Systematyczna konserwacja takiej podbitki zwraca się z nawiązką. Na pewno nie należy jej pomijać, jeśli chcemy mieć zdrową i piękną elewacją przez lata.

Fotografie i opisy produktów umieszczone na stronie są własnością ©JAF Polska.

20210923105725-2020a11b-me.jpg

NA KONIEC

Jak widać pewne materiały i rozwiązania są dosłownie ponadczasowe. Świerkowa podbitka to sposób na drewnianą fasadę budynku, którą łatwo dopasujemy do naszych upodobań estetycznych. Wystarczy pamiętać o impregnacji, żeby cieszyć się jej pięknym wyglądem, zapachem oraz parametrami użytkowymi. Ciepła, trwała i w dobrej cenie. Czego chcieć więcej? Tarasy i Elewacje Bydgoszcz.

Fotografie i opisy produktów umieszczone na stronie są własnością ©JAF Polska.

bottom of page